piątek, 17 maja 2019

pomidory na spacerze

To zdjęcie zrobiłam tydzień temu. Pomidory w słonecznej kąpieli. Wychodziły raz dziennie, popołudniami, a tuż przed zachodem słońca wracały do gabinetu. Tam dopiero wygladały zabawnie!

Ale teraz są u siebie, na tarasie. Prowokują słońce do działania, żeby wyszedł mi ten ogrodniczy debiut.

Nieśmiało kwitnie też krzewuszka od frontu domu. Coś pięknego! Wiem, że potem kompletnie zwariuje, oszaleje! W zeszłym roku udało mi się ukorzenić kilka jej gałązek i posadziłam je w ogródku. W planach mamy bowiem inne zagospodarowanie terenu przed domem i niestety ten stary krzew trzeba będzie usunąć. 

Pierwszy kwiat klematisa. Jeszcze w deszczu. Wita mnie, gdy wracam z pracy i rano po spacerze z psem. Niesamowite, że można być tak pięknym. Od razu wybaczam te poplątane zwoje suchych badyli, straszące od jesieni, przez zimę do wiosny. Gdy klematis ożywa, nie ma nic bardziej eleganckiego i wysublimowanego. Delikatność w czystej formie,  charakter w barwie, determinacja. Już się martwię, czy zdołam go przesadzić.


11 komentarzy:

 1. pięknie wyglądają.
  Ja też, w tym roku posadzę pomidory w doniczkach. Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno dają radę, zwłaszcza te koktajlowe, zobaczymy

   Usuń
 2. Miałam pomidorki koktajlowe ale nie upilnowałam i mszyce zjadły. To samo z ogórkami, akurat gości miałam na kilka dni i nie doglądałam i też mszyce zjadły. W tym roku już nie eksperymentuję z warzywami, ale wyhodowałam z pestki cytrynę i jabłonkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytryna jeszcze przede mną, podobno można też awokado, też mnie nęci

   Usuń
  2. Awokado przyjaciółka ma. Już chyba drugie wsadziłam, bo jej się spodobało.

   Usuń
 3. U nas pomidory siedzę w foliaku i dobrze, po obecnych ciągłych opadach niewiele by z nich było. Trzymam kciuki za uprawdę :D
  Bardzo lubię krzewuszki i staram się ich mieć trochę, chociaż nie zawsze im się udaje w tej mojej glebie, za to clematis to klapa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale Twój ogród nieodmiennie mnie zachwyca, nawet bez clematisów 😉

   Usuń
 4. Klematis ma obłędny kolor :) nie dziwię się, że jesteś oczarowana, a za pomidory trzymam kciuki, wyglądają solidnie :) jeżeli można tak napisać o krzakach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że dla krzaków to największy komplement 😀

   Usuń
 5. Imponujące. A przy okazji zastanawiam się, czy takie pomidory dałyby radę w typowo domowych warunkach. Ściskam mocno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, nie mam doświadczenia, ale zgaduję, że tak. Tylko dużo słońca, regularne podlewanie, no i musiałabyś się pobawić w zapylanie kwiatków.

   Usuń

Dziękuję!